INFORMACJE WIZOWE DO ZAKUPIONYCH WCZASÓW I WYCIECZEK.

Każda zakupiona w naszym biurze wycieczka lub pobyt w krajach objętych koniecznością uzyskania wizy przed wyjazdem, jest zawarta w cenie zakupionej imprezy turystycznej*, a wszystkie formalności przekazania danych personalnych oraz paszportowych do uzyskania wizy uzupełnianie są w procesie obsługi Państwa rezerwacji przez naszych konsultantów.

W niektórych przypadkach koniecznym jest przesłanie paszportów do ambasady celem wklejenia wizy do dokumentu. Koszt przesłania paszportu ubezpieczoną przesyłką kurierską pozostaje w gestii podróżnego i uzależniony jest o wartości na jaką przesyłka zostanie ubezpieczona.

* o ile zapis umowy nie stanowi inaczej. W przypadku niektórych destynacji jak np: Turcja, Kenia, Egipt, Tanzania wizy są płatne dodatkowo - za każdym razem upewnij się u konsultanta czy zakupiona wycieczka/wczasy posiadają wliczoną w cenę opłatę wizową.

Większość krajów wizowych, będących popularnymi kierunkami wakacyjnymi, wprowadziło uproszczone procedury wizowe.
Poniżej prezentujemy niektóre/najbardziej popularne kierunki z opisem procedury ubiegania się o wizę turystyczną.

EGIPT - Podróżujący, po przylocie do Egiptu, są zobowiązani do zakupienia wizy na lotnisku. Wiza kosztuje 25 USD w banku na lotnisku lub 28 USD u pośrednika na lotnisku i ma postać znaczka, który wklejany jest do paszportu. Wystawiana jest na okres 30 dni i o jej przedłużenie można ubiegać się w miejscowym urzędzie paszportowym. Wiza dla dzieci od 2 lat, które wjeżdżają na podstawie własnego paszportu, również nie jest wliczona w cenę wycieczki/przelotu. Paszport powinien posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność po dacie zakończenia planowanej podróży.

Przy wjeździe na półwysep Synaj (do Sharm el Sheikh) podróżujący otrzymują bezpłatną „małą wizę” („Sinai only”) w postaci stempla kontroli paszportowej. Wiza ta obowiązuje na pobyty do 14 dni i umożliwia pobyt w hotelu i miejscowościach turystycznych Synaju. W przypadku dłuższego pobytu (na okres do 30 dni) lub podróżowania po półwyspie Synaj indywidualnie lub w ramach wycieczek zorganizowanych konieczne jest wykupienie na lotnisku wizy egipskiej.

OMAN - Według nowych przepisów każda osoba wybierająca się do Omanu musi aplikować o wizę uprawniającą do wjazdu na teren Omanu w kwocie $64 + opłata manipulacyjna. Wizę można uzyskać samemu drogą elektroniczną lub za pośrednictwem naszego biura nie później niż na 10 dni przed planowaną podróżą. Wiza turystyczna upoważnia do pobytu na terenie Omanu przez 30 dni.

TURCJA - Do przekroczenia granicy przez obywateli Polski niezbędna jest wiza oraz paszport ważny co najmniej 150 dni od daty powrotu do kraju. Wizę na podstawie danych paszportowych wyrabia się przed wylotem u naszych konsultantów. Koszt wizy do Turcji wynosi 175 zł/os. i obejmuje opłatę konsularną oraz opłatę za pośrednictwo wizowe. Wizę do Turcji można wyrobić najpóźniej na dzień przed planowanym wylotem. Wiza turystyczna ważna jest 90 dni i uprawnia do wielokrotnego wjazdu w trakcie jej obowiązywania.

KENIA - Do przekroczenia granicy przez obywateli Polski niezbędna jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu oraz wiza turystyczna. Wizę bez problemów można nabyć na lotnisku w Kenii w cenie $50. Wiza turystyczna ważna jest 90 dni od daty wystawienia i uprawnia do pobytu na terytorium Kenii do 90 dni. Dzieci poniżej 16 roku życia zwolnione są z obowiązku wizowego pod warunkiem, że podróżują z opiekunami (Na dzień 08.05.2017).

POŚREDNICTWO WIZOWE

Wiza jest warunkiem podróży do wielu krajów. Niestety bardzo często jej uzyskanie jest znacznie większą barierą w podróżach służbowych niż sama odległość. 

 

Aby maksymalnie ułatwić Państwu odbywanie podróży turystycznych i służbowych, proponujemy pełen zakres informacji dotyczących przepisów wizowych w kraju docelowej podróży oraz kraju tranzytu. Przekazujemy informacje dotyczące wymaganych dokumentów w placówkach konsularnych.

 

Nasze usługi obejmują pośrednictwo we wnoszeniu opłat wizowych zarówno w PLN jak i innych wymaganych walutach obcych, składanie wniosków wizowych w ambasadach oraz odbiór i wysyłka awizowanych paszportów. Zapewniamy bieżącą informację dotyczącą zmian przepisów konsularnych. Swoje usługi świadczymy również przebywającym w Polsce obcokrajowcom.

 

Opłaty za pośrednictwo wizowe dla podróży indywidualnych orz dla osób które nie wykupiły wczasów/wycieczki w naszym biurze wynoszą:

-123 zł opłata manipulacyjna podstawowa + opłata konsularna (uzależniona od kraju do którego ubiegamy się o wizę)*.
* w pakiecie nie ma pośrednictwa w dostarczeniu paszportów do odpowiedniej placówki konsularnej, koszty te uzależnione są o firmy kurierskiej obsługującej usługę przekazania dokumentów.